تجربه رهبری

کارگاه دو روزه تجربه رهبری

(رهبری با هم)

برای شرکت در کارگاه بعدی لطفا فرم پایین این صفحه را پر کنید

 

تفکر غالب (سنتی) در زمینه رهبری به ما می گوید که رهبران با نقشها و مسئولیتشان تعریف/متمایز می شوند.

ما باور داریم که همه ما رهبر هستیم. راه منحصر به فرد ما، چالشهای منحصر به فرد مسیر و نحوه منحصر به فرد مواجهه (تطابق) ما با آن چالشها، رهبری منحصر به فرد ما را شکل می دهد.

شرکت کنندگان این کارگاه تجربه محور، در گفتگویی عمیق و نه چندان آسان، با مهم ترین چالشهای خود دست و پنجه نرم می کنند.

کی راهبر شوی؟

 

شرکت کنندگان کارگاه های قبلی درباره آن چه گفته اند:

“فرم کارگاه با حال، بی شیله پیله، صمیمی، شلوغ و درهم برهم بود که همین موجب هیجان بیشتر و خستگی کمتر در طول کارگاه بود. نحوه ارائه ها مشارکتی و تعاملی بود و این همکاری و هم افزایی شعار نبود و در طول کارگاه جاری بود. ارائه سیال و روان بود و این سیاست در آخر موجب همراهی و هم مسیر شدن افراد شرکت کننده شد. تئوری و تجربه در کارگاه موج می زد ولی احساس سردرگمی نداشتیم. ناخدا سخاوتی می دانست که کشتی را به کدام سمت هدایت کند. انسجام و ارتباط میان این همه و حصول نتیجه در پایان دو روز کارگاه شگفت انگیز بود.”

مرجان خسروی – معمار

 

“خیلی وقت نیست علی سخاوتی رو شناختم، فقط دو کارگاه کواکتیو کوچینگ و کولیدرشیپ رو شرکت کردم ولی تحول شدیدی در تفکر مدیریتی و اجرایی من در زندگی و کار ایجاد کرد. همین چند روز پیش در یک مکان علمی با حضور بزرگان علم مدیریت شرکت داشتم حس کردم چقدر جملات و مطالب برام تکراریه! چند جمله در مورد کولیدرشیپ و کواکتیو اونجا گفتم کلی مورد توجه قرار گرفت. فهمیدم آقای سخاوتی در مدت کوتاه جان کلام رو برامون گفته. هنر رهبری خود، رهبری زندگی و رهبری کار و محل کار. دلم میخواد همیشه از آقای سخاوتی بعنوان معلم متفاوت یاد کنم و مسیر رو در کنار ایشون ادامه بدهم.”

دکتر علی اکبر کرمی – ارولوژیست، مدیر عامل مرکز آموزشی درمانی ولایت قزوین

 

“فرا تر از روبرو شدن با مفاهیم و تعاریفی بی نظیر از رهبری، من در این کارگاه، بودنی کامل را تجربه کردم. درباره خودم کشف کردم، شک کردم و شروع به ساختن کردم. اکنون باز در اول راه هستم. ممنون از آقای سخاوتی که سخاوتمندانه در این راه چراغی روشن کرد.”

سیما لبیبی – مشاور مدیریت

 

“سالهاست که رشد و توسعه فردی دغدغه م هست ,کتابهای زیادی خوانده ام و تلاشهای فردی زیادی داشته ام ولی همیشه یک جای کار می لنگید . آشنایی با علی سخاوتی و  شرکت در کارگاه های کوچینگ و لیدر شیپ ایشان در فضایی دوستانه و صمیمی, نوری بر زوایای تاریک ذهنم تاباند که بنیان های تصوراتم را تغییر داد. حالا حس میکنم پازل معنای زندگی ام کامل تر شده و مسیر رشدم شفافیت بیشتری پیدا کرده است.”

محمد شکوری

در این کارگاه دو روزه، با الگوی تدریس اندراگوژیک که گاهی حتی فراتر از آن هم رفته، نمی آموزی، بلکه کشف میکنی. خودت به بهترین جواب می رسی و مدرس راه را نشانت میدهد. در پایان بیش از آنچه توقع داشتی دریافت میکنی و تمام پارادایم های گذشته از تعریف رهبری در ذهنت میشکند و با دیدی بازتر به آن می نگری و چیزی که برایت میماند عطش بیشتر به یادگیری است و متوجه می شوی که در اغازِ راهی ایستاده ای، که باید.

نیلوفر قاضی زاده – مشاور مدیریت

آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.

من معتقدم از هر جمعی چیزی  یاد می گیرم ولی از بعضی آدمها بیشتر

کارگاه علی سخاوتی برای من یک تجربه پیش بینی نشده تاثیرگذاربود  و فکر کنم دلیلش اینه که علی هر چی می گه از ذهن و تجربه خودشه . تئوریها را از بین ساعتهای زیاد مطالعه استخراج کرده بعد عملیش کرده .

انگار زندگیش را با تئوریهاش زندگی کرده و حالا داره به مخاطبینش  یک فیلم واقعی نشون می ده به نام داستان تعامل زندگی من و تئوریهایم.

دکتر الهام ایوبیان – معمار

 

گذراندن کارگاه دو روزه تجربه رهبری را می توان به آماده شدن برای دریافت کمربند مشکی تغییر از درون خود تشبیه کرد.

 

موضوعات محوری کارگاه

 

  • رشد درک ما از رشد: مروری بر درس آموخته های شاخه روانشناسی رشد (developmental psychology)
  • معماری رهبری: ذرات بنیادین سازنده بنای رهبری و ارتباطات بین آنها
  • ترسیم نقشه مقاومت در برابر تغییر (immunity to change)
  • شکستن سیکل باطل تغییر
  • کشف ارزشها و تدوین اصول بر اساس آنها
  • تمرین آسیب پذیری و اعتماد در محیطی صمیمی با مرزهای قابل احترام و اعتماد

 

ادامه راه

شرکت کنندگان مشتاق این کارگاه در جلساتی متناوب، آموخته هایشان را برای مواجهه با چالشهای راه، تمرین خواهند کرد. هدف این جلسات ایجاد یک فضای رشد برای شکل گیری فرهنگ رهبری با هم می باشد.

 

برای پیش ثبت نام در کارگاه های بعدی لطفا فرم زیر را پر کنید:

درباره علی سخاوتی